...do szamb i kanalizacji

TABLETKI BIOLOGICZNE  do szamb i kanalizacji  bioExpert®

Preparat  BIOLOGICZNY w formie tabletek. Służy do rozkładu zanieczyszczeń organicznych w szambach i złogów w kanalizacj. Przeznaczony do stosowania w gospodarstwach domowych oraz małych hotelach, restauracjach itd.
Preparat  wyjątkowo  efektywny – każda  tabletka zawiera nie mniej niż miliard (5 x107 cfu /gram) aktywnych mikroorganizmów bezpiecznych dla ludzi i zwierząt.

Mikroorganizmy zawarte w preparacie należą do grupy 1, określonej zgodnie z dyrektywą Rady 2000/54/WE. Zgodnie z powyższą dyrektywą, do grupy 1 mikroorganizmów, zaliczane są czynniki biologiczne, których oddziaływanie na organizm ludzki z efektem chorobotwórczym jest mało prawdopodobne.

Ta uwaga odnosi się także do innych preparatów z linii "bioExpert® Poleca".

więcej ››
 

ODTŁUSZCZACZ BIOLOGICZNY do udrażniania kanalizacji  bioExpert®    

Sypki preparat biologiczny w samorozpuszczalnych saszetkach - zawiera wyłącznie naturalne, wyselekcjonowane, bezpieczne bakterie saprofityczne oraz enzymy, efektywnie rozkłada złogi tłuszczowe zalegające w rurach, nie powoduje korozji ani uszkodzeń rur kanalizacyjnych, pozostawia na ściankach rur błonę biologiczną chroniącą przed ponownym osadzaniem się tłuszczów, usuwa przykre  apachy z kanalizacji, bardzo łatwy w użyciu. 
Preparat służy do efektywnego usuwania/upłynniznia złogów tłuszczowych w domowej kanalizacji, w przydomowych oczyszczalniach ścieków, w systemach odpływowych w małych stołówkach, barach, restauracjach. 

Charakteryzuje się bardzo wysoką koncentracją żywych bakterii: 2 x 109 cfu/g.

 

ODKAMIENIACZ BIOLOGICZNY do muszli toaletowych i urządzeń sanitarnych bioExpert® 

Odkamieniacz biologiczny bioExpert to zaawansowany biotechnologicznie preparat sypki w samorozpuszczalnych saszetkach do usuwania kamienia i nierozpuszczalnych złogów kwasu moczowego. Skład: kwas cytrynowy, sulfaminowy, węglan sodu, mikroorganizmy i enzymy.

Działanie: Natychmiastowa degradacja (rozpad) nierozpuszczalnych złogów wapiennych. Pod wpływem słabych kwasów nierozpuszczalne węglany przekształcają się w rozpuszczalne cytryniany i octany co usuwa złogi wapienne. Rozpad nierozpuszczalnych złogów kwasu moczowego dzięki działaniom bakterii przekształcających złogi w formy rozpuszczalne. Biodegradacja pozostałości materii organicznej w toaletach, kanalizacji i systemach odpływowych. 

Preparat idealny dla posiadaczy przydomowych oczyszczalni ścieków: nie tylko nie zakłóca pracy mikroflory bakteryjnej lecz dodatkowo wspomaga ją w działaniu (w odróżnieniu od używania detergentów i chemicznych środków czyszczących).

więcej ››
 

Eksploatacja szamb przydomowych... bioExpert®

Szambo jest biologicznym zbiornikiem fermentacyjnym - rodzajem  fermentatora, w  którym zbiera się odpady stałe i płynne z gospodarstw domowych, instytucji czy zakładów przemysłowych, i który umożliwia rozłożenie tych odpadów na prostsze formy (związki chemiczne), łatwiej rozpuszczalne w wodzie i mniej zanieczyszczające środowisko.

więcej ››