Bariery typu mokra mgła - dezynfekcja przez zamgławianie

Każdego dnia w wielu zakładach pracy wykorzystywane są procesy chemiczne i biologiczne, których skutkiem ubocznym mogą być drobinki o nieprzyjemnym zapachu czy nawet stwarzające zagrożenie dla zdrowia. W bioArcus mamy sposób, by temu przeciwdziałać!

Najczęściej wybierana przez klientów ekologiczna dezynfekcja metodą zamgławiania technologią BAT!*

Poszukując odpowiedniego sposobu na usunięcie odoru z terenu oczyszczalni ścieków, zakładu produkcyjnego czy terenów rolnych, warto dowiedzieć się, jak działa mokra bariera antyodorowa bioArcus. Powstaje z wodnego roztworu specjalistycznego preparatu rozpylanego m.in. przez instalacje oparte o rurowy system zakończone dyszami, który neutralizuje gazy złowonne, a nie je maskuje. Drobiny antyodorowe – tzw. micele, zbudowane z cząstek wody oraz specjalnej kompozycji substancji antyodorowch, „przyciągają” molekuły złowonne i wchodzą z nimi w reakcje fizykochemiczne. Ciężkie, bezpieczne i niewyczuwalne dla ludzi i zwierząt opadają na ziemię i ulegają biodegradacji.

*ekspertyza PAN październik 2018

Skuteczny system od bioArcus

Dostarczamy zarówno niezbędne preparaty, jak i pomagamy przygotować cały system do ich rozpylania. Mokrą mgłę można wytwarzać dzięki zastosowaniu stacjonarnych instalacji otaczających lub odgradzających od otoczenia obszar złowonny uciążliwy dla mieszkańców. Tworzące system urządzenia zamgławiające od bioArcus pomagają stworzyć skuteczną barierę antyodorową, która skutecznie wychwytuje cząsteczki odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach czy te stanowiące zagrożenie dla zdrowia.

Montaż instalacji rurowych wspierających oczyszczanie powietrza jest doskonałym rozwiązaniem w wielu branżach, dlatego zachęcamy Państwa do przekonania się, jak uniwersalnym rozwiązaniem jest mokra bariera antyodorowa bioArcus. Dzięki niej w sąsiedztwie zakładu pracy zniknie problem nieprzyjemnego zapachu, a pracownicy będą mogli wykonywać swoje zadania w komfortowych warunkach. Wystarczy zamontować dostarczane przez nas dysze zamgławiające, które pozwolą na automatyzację całego procesu.


Dezynfekcja skutecznie oczyszcza powietrze z:

  • Odorantów pochodzenia organicznego i nieorganicznego
  • Unosu mikrobiologicznego
  • Pyłu zawieszonego i alergenów
dezynfekcja metodą zamgławiania

Wydajna mokra bariera antyodorowa w trosce o komfort w miejscu pracy

Proponowana technologia podłączonych do instalacji rurami dysz zamgławiających pozwala na efektywną likwidację na danym obszarze bakterii i wirusów. Dzięki temu zmniejszane jest ryzyko przedostania się patogenów do środowiska, w którym żyją ludzie. Dlatego dezynfekcję metodą zamgławiania często wykorzystuje się np. w dużych hodowlach zwierząt gospodarskich. W ten sposób brzydkie zapachy i niekorzystne czynniki są blokowane przez mokrą barierę antyodorową. Poza tym proces zamgławiania umożliwia również obniżanie temperatury powietrza. Jest to niezwykle korzystne dla osób pracujących w zakładach otwartych, np. składowiskach odpadów.

W przypadku zainteresowania technologią dezynfekcji BAT, zapraszamy do kontaktu

Barierę typu mokra mgła polecamy dla:

kategoria gospodarka odpadowa
kategoria biogazownie
kategoria zakłady utylizacyjne
kategoria oczyszczalnie ścieków
kategoria hodowla zwierząt
zakłady przetwórstwa i przemysłowe

Przykładowe realizacje:

BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO - OTRZYMUJ AKTUALNOŚCI ORAZ INFORMACJE O NOWOŚCIACH.

Dobrowolna zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. *