Filtry chemiczne i z aktywnym węglem

Nasza firma od wielu lat zaopatruje zakłady w filtry z węglem aktywnym. Ich zadaniem jest pochłanianie brzydkich zapachów oraz LZO. Właśnie lotne związki organiczne mogą powstawać w miejscach składowania odpadów oraz w spalarniach. Aby zapobiec przedostaniu się szkodliwych gazów i pyłów do środowiska należy używać węglowego filtra powietrza. Im wyższa jest zawartość substancji w złożu filtrującym, tym większa jest jego wydajność, czyli zdolność absorbowania np. odorów.

Najwyższa skuteczność filtrów do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń

Filtry węglowe i chemiczne do kanalizacji to urządzenia usuwające z powietrza substancje odorowe zarówno zasadowe, jak i kwaśne. Odpowiednio dobrane jakościowo i ilościowo materiały filtrujące pozwalają osiągnąć najwyższą skuteczność oczyszczania oraz długą pracę, bez jakichkolwiek zabiegów serwisowych.

Filtry tego typu polecamy szczególnie dla

  • Przepompowni
  • Studzienek rewizyjnych
  • Instalacji przemysłowych
czyli wszędzie tam gdzie mogą występować sytuacje krytyczne dla złoża biologicznego tj. wysokie stężenia zanieczyszczeń powietrza, zmienny skład oczyszczanych gazów, długie przerwy w dopływie oczyszczanego powietrza, niska temperatura.

Jak działa filtr chemiczny?

W filtrach chemicznych wykorzystujemy zazwyczaj kilka rodzajów aktywnych substancji filtrujących. Złoża filtrujące są dobierane indywidualnie w zależności od składu chemicznego oczyszczanych gazów. Dezaktywacja odorantów występujących w różnych stężeniach wymaga zróżnicowanych ilości złóż filtrujących, dlatego w wielu przypadkach filtr chemiczny jest jedynym skutecznym rozwiązaniem. Złoże filtrujące w filtrze chemicznym składa się z dwóch warstw. Jedna warstwa to węgiel aktywny, odpowiednio impregnowany, druga warstwa to mieszanina tlenków glinu i związków utleniających, doczyszczająca powietrze odorowe.

Jak działa węgiel aktywny?

W instalacjach takich jak filtry z węglem aktywnym stosujemy specyficzny, odpowiednio dobrany do danych zanieczyszczeń węgiel aktywny, który posiada wysokie właściwości adsorpcyjne, co wynika z jego mikroporowatej struktury oraz rozwiniętej powierzchni właściwej. Poprawa reakcji filtrów z węglem aktywnym przy oczyszczaniu powietrza jest możliwa dzięki impregnowaniu węgla aktywnego odpowiednimi chemikaliami. Rezultatem takiego zastosowania jest proces chemisorpcji. Impregnowany węgiel aktywny działa jako nośnik i katalizator dla reakcji chemicznych i procesu wytrącania. Produkty reakcji pozostają związane na stałe wewnątrz porów węgla aktywnego, bez możliwości ponownego uwolnienia do środowiska.

Dlaczego warto stosować filtr powietrza z węglem aktywnym?

Oferowany przez nas filtr chemiczny pochłania zanieczyszczenia poprzez tzw. chemiosorpcję. Oznacza to, że szkodliwe cząsteczki, które mają w swojej strukturze węgiel, wchodzą w reakcję z jego aktywnym odpowiednikiem. W ten sposób pyły i odory są neutralizowane i nie przedostają się do środowiska. Ze względu na szerokie spektrum działania pochłaniacz węglowy powietrza może być stosowany w różnych zakładach, a zwłaszcza tam, gdzie wymagane jest oczyszczanie na najwyższym poziomie, czyli w przemyśle, spalarniach śmieci i biogazowniach. Zapraszamy do współpracy z naszą firmą, która jest renomowanym ekspertem w dziedzinie produktów do oczyszczania powietrza

Filtr z węglem aktywnym czy bez?

Zastanawiasz się, czy wybrać filtr z węglem aktywnym czy zdecydować się na zastosowanie bez użycia tego elementu? Przy poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie weź pod uwagę technologię działania posiadanego zamgławiacza. Nowoczesne maszyny są bowiem na tyle zaawansowane, że z powodzeniem usuwają związki lotne i niepożądane zapachy z powietrza bez konieczności sięgania dodatkowo po węgiel aktywny. Taka możliwość natomiast istnieje i warto z niej skorzystać, aby jeszcze bardziej usprawnić absorbcję niepożądanych odorów.

Za pomocą naszych produktów można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, których źródłem są np. ścieki. Filtry chemiczne i węglowe doskonale radzą sobie nawet z bardzo intensywnymi odorami utrzymującymi się w danym miejscu od długiego czasu. Działają skutecznie i zarazem szybko, w krótkim czasie pozbywając się niepożądanych zapachów, a przy tym są proste w użytkowaniu i zarazem wydajne.

Efektywność absorpcyjna i specyfika budowy aktywnego węgla

Czym jest substancja, na której bazują nasze filtry do oczyszczaczy, czyli węgiel aktywny? Zawiera on przede wszystkim sadzę i grafit w formie drobnokrystalicznej i wyróżnia się bardzo dużą powierzchnią na jednostkę masy, co czyni z niego wysoce efektywny materiał absorbujący. Stosowany w różnego rodzaju protektorach, m.in. chemicznych, pozwala na wychwytywanie i skuteczne niwelowanie nawet najbardziej intensywnych zapachów.

Proponujemy szeroki wybór produktów o rozmaitym zastosowaniu, które można wykorzystać w różnej wielkości przestrzeniach przemysłowych. Wybierz filtr, np. chemiczny z węglem aktywnym czy bez i miej pewność, że pozyskujesz go w dobrej cenie i z zaufanego źródła! Zapraszamy do współpracy z naszą firmą, która jest renomowanym ekspertem w dziedzinie produktów do oczyszczania powietrza.

Filtry z aktywnym węglem i chemiczne polecamy dla:

kategoria gospodarka odpadowa
kategoria biogazownie
kategoria zakłady utylizacyjne
kategoria oczyszczalnie ścieków
zakłady przetwórstwa i przemysłowe
kategoria kanalizacja

BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO - OTRZYMUJ AKTUALNOŚCI ORAZ INFORMACJE O NOWOŚCIACH.

Dobrowolna zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. *