Filtry chemiczne i z aktywnym węglem

Nasza firma od wielu lat zaopatruje zakłady w filtry z węglem aktywnym. Ich zadaniem jest pochłanianie brzydkich zapachów oraz LZO. Właśnie lotne związki organiczne mogą powstawać w miejscach składowania odpadów oraz w spalarniach. Aby zapobiec przedostaniu się szkodliwych gazów i pyłów do środowiska należy używać węglowego filtra powietrza. Im wyższa jest zawartość substancji w złożu filtrującym, tym większa jest jego wydajność, czyli zdolność absorbowania np. odorów.

Najwyższa skuteczność filtrów do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń

Filtry węglowe i chemiczne do kanalizacji to urządzenia usuwające z powietrza substancje odorowe zarówno zasadowe, jak i kwaśne. Odpowiednio dobrane jakościowo i ilościowo materiały filtrujące pozwalają osiągnąć najwyższą skuteczność oczyszczania oraz długą pracę, bez jakichkolwiek zabiegów serwisowych.

Filtry tego typu polecamy szczególnie dla

  • Przepompowni
  • Studzienek rewizyjnych
  • Instalacji przemysłowych
czyli wszędzie tam gdzie mogą występować sytuacje krytyczne dla złoża biologicznego tj. wysokie stężenia zanieczyszczeń powietrza, zmienny skład oczyszczanych gazów, długie przerwy w dopływie oczyszczanego powietrza, niska temperatura.

Jak działa filtr chemiczny?

W filtrach chemicznych wykorzystujemy zazwyczaj kilka rodzajów aktywnych substancji filtrujących. Złoża filtrujące są dobierane indywidualnie w zależności od składu chemicznego oczyszczanych gazów. Dezaktywacja odorantów występujących w różnych stężeniach wymaga zróżnicowanych ilości złóż filtrujących, dlatego w wielu przypadkach filtr chemiczny jest jedynym skutecznym rozwiązaniem. Złoże filtrujące w filtrze chemicznym składa się z dwóch warstw. Jedna warstwa to węgiel aktywny, odpowiednio impregnowany, druga warstwa to mieszanina tlenków glinu i związków utleniających, doczyszczająca powietrze odorowe.

Jak działa węgiel aktywny?

W instalacjach takich jak filtry z węglem aktywnym stosujemy specyficzny, odpowiednio dobrany do danych zanieczyszczeń węgiel aktywny, który posiada wysokie właściwości adsorpcyjne, co wynika z jego mikroporowatej struktury oraz rozwiniętej powierzchni właściwej. Poprawa reakcji filtrów z węglem aktywnym przy oczyszczaniu powietrza jest możliwa dzięki impregnowaniu węgla aktywnego odpowiednimi chemikaliami. Rezultatem takiego zastosowania jest proces chemisorpcji. Impregnowany węgiel aktywny działa jako nośnik i katalizator dla reakcji chemicznych i procesu wytrącania. Produkty reakcji pozostają związane na stałe wewnątrz porów węgla aktywnego, bez możliwości ponownego uwolnienia do środowiska.

Dlaczego warto stosować filtr powietrza z węglem aktywnym?

Oferowany przez nas filtr chemiczny pochłania zanieczyszczenia poprzez tzw. chemiosorpcję. Oznacza to, że szkodliwe cząsteczki, które mają w swojej strukturze węgiel, wchodzą w reakcję z jego aktywnym odpowiednikiem. W ten sposób pyły i odory są neutralizowane i nie przedostają się do środowiska. Ze względu na szerokie spektrum działania pochłaniacz węglowy powietrza może być stosowany w różnych zakładach, a zwłaszcza tam, gdzie wymagane jest oczyszczanie na najwyższym poziomie, czyli w przemyśle, spalarniach śmieci i biogazowniach. Zapraszamy do współpracy z naszą firmą, która jest renomowanym ekspertem w dziedzinie produktów do oczyszczania powietrza

Filtry z aktywnym węglem i chemiczne polecamy dla:

kategoria gospodarka odpadowa
kategoria biogazownie
kategoria zakłady utylizacyjne
kategoria oczyszczalnie ścieków
zakłady przetwórstwa i przemysłowe
kategoria kanalizacja
close

BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO - OTRZYMUJ AKTUALNOŚCI ORAZ INFORMACJE O NOWOŚCIACH.