Filtry chemiczne i z aktywnym węglem

Najwyższa skuteczność filtrów do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń

Filtry węglowe i chemiczne do kanalizacji to urządzenia usuwające z powietrza substancje odorowe zarówno zasadowe, jak i kwaśne. Odpowiednio dobrane jakościowo i ilościowo materiały filtrujące pozwalają osiągnąć najwyższą skuteczność oczyszczania oraz długą pracę, bez jakichkolwiek zabiegów serwisowych.

Filtry tego typu polecamy szczególnie dla

  • Przepompowni
  • Studzienek rewizyjnych
  • Instalacji przemysłowych
czyli wszędzie tam gdzie mogą występować sytuacje krytyczne dla złoża biologicznego tj. wysokie stężenia zanieczyszczeń powietrza, zmienny skład oczyszczanych gazów, długie przerwy w dopływie oczyszczanego powietrza, niska temperatura.

Jak działa filtr chemiczny?

W filtrach chemicznych wykorzystujemy zazwyczaj kilka rodzajów aktywnych substancji filtrujących. Złoża filtrujące są dobierane indywidualnie w zależności od składu chemicznego oczyszczanych gazów. Dezaktywacja odorantów występujących w różnych stężeniach wymaga zróżnicowanych ilości złóż filtrujących, dlatego w wielu przypadkach filtr chemiczny jest jedynym skutecznym rozwiązaniem. Złoże filtrujące w filtrze chemicznym składa się z dwóch warstw. Jedna warstwa to węgiel aktywny, odpowiednio impregnowany, druga warstwa to mieszanina tlenków glinu i związków utleniających, doczyszczająca powietrze odorowe.

Jak działa węgiel aktywny?

W instalacjach takich jak filtry z węglem aktywnym stosujemy specyficzny, odpowiednio dobrany do danych zanieczyszczeń węgiel aktywny, który posiada wysokie właściwości adsorpcyjne, co wynika z jego mikroporowatej struktury oraz rozwiniętej powierzchni właściwej. Poprawa reakcji filtrów z węglem aktywnym przy oczyszczaniu powietrza jest możliwa dzięki impregnowaniu węgla aktywnego odpowiednimi chemikaliami. Rezultatem takiego zastosowania jest proces chemisorpcji. Impregnowany węgiel aktywny działa jako nośnik i katalizator dla reakcji chemicznych i procesu wytrącania. Produkty reakcji pozostają związane na stałe wewnątrz porów węgla aktywnego, bez możliwości ponownego uwolnienia do środowiska.

Filtry z aktywnym węglem i chemiczne polecamy dla:

kategoria gospodarka odpadowa
kategoria biogazownie
kategoria zakłady utylizacyjne
kategoria oczyszczalnie ścieków
zakłady przetwórstwa i przemysłowe
kategoria kanalizacja
close

BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO - OTRZYMUJ AKTUALNOŚCI ORAZ INFORMACJE O NOWOŚCIACH.